Don't let rain wash it all away...

13:10

So here I'm late to school in really rainy day on very crowded tram.Well perfect mood for MCR day and playing "I'm not okay" on repeat.But not as good for repeating math exam.Even If I was learning for it for almost whole week I still feel unsure about my knowledge.I'm still asking myself why I chose math profile, because right now it's really not my thing.
As weather is not really warm today i decided to show you a set which was waiting in my drafts for some time.I have to say that I pretty like this combination of simple jeans skirt and Gucci accessories. I paired it with multicolored, patchwork sweater from Vanessa Bruno and classic MCM bag.For the end I added Nars matte liquid lipstick in dark brown and simple sunglasses from Ralph Lauren in brown too.
 I hope you like it and see you soon!
P.S I was writting this post yesterday at the time of  MCR day.
Check my social media: Instagram , Twitter , Bloglovin , Pinterest .

~

Oto jestem spóźniona do szkoły w bardzo deszczowy dzień, w bardzo zatłoczonym tramwaju.Idealny nastrój na celebrowanie dnia MCR i puszczanie na okrągło "I'm not okay".Jednak już nie tak dobry na powtarzanie sprawdzianu z matematyki.Nawet biorąc po uwagę, że uczyłam się do niego prawie cały tydzień nadal czuję się niepewnie co do mojej wiedzy.Cały czas zastanawiam się dlaczego wybrałam rozszerzenie z matematyki, ponieważ w tym momencie jestem tym kompletnie nie zainteresowana.
Jako, że pogoda nie jest dzisiaj najcieplejsza zdecydowałam się pokazać wam set, który czekał w moich szkicach od dłuższego czasu.Muszę przyznać, że bardzo lubię tą kombinację dżinsowej spódniczki z dodatkami od Gucciego. Zestawiłam to z wielokolorowym, patchworkowym swetrem od Vanessy Bruno i klasyczną czarną torebką z MCM. Na koniec dodałam matową ciemno brązową szminkę w płynie z Nars i proste okulary przeciwsłoneczne również w odcieniach brązu.
Mam nadzieję, że wam się podoba i do zobaczenia niebawem !
P.S. Pisałam ten post wczoraj w czasie dnia MCR.
Moje social media :  Instagram , Twitter , Bloglovin , Pinterest


Don't let rain wash it all away...
You Might Also Like

2 komentarze

  1. świetny post:) buty i torebka są genialne, pozdrawiam!:)
    http://www.ladymademoiselle.pl/

    OdpowiedzUsuń

.

Instagram