Huge came back of jeans skirt !

17:54

Let's say that I don't do anything special this summer. I had my vacation trip in May and now I'm almost don't leave my room. I watch Glee everyday in TV and I'm doing beading branclets.Which is really easy If you practice a lot.

For today set I chose this nice jeans skirt cause jeans skirts came back.Kendall wears them which means that we gonna see them more on the street soon.There is something in this sisters that makes us wanna buy everything that they wear or have on faces (like Kylie lip liner).I add to it lace corp top/ longer bra.Which is cute but I don't know If I'd ever be that brave to wear it on the street.But in this set It fits pretty well.Silver sandals with white platforms which you already saw in one of last sets. And for the end one of my old favorites 3.1 Phillip Lim bag in this really light blue.I still really like this bags.
I hope you like it.

~

Powiedzmy że nie robię nic specjalnego w te wakacje.Miałam swój wakacyjny wyjazd w maju, a teraz prawie nie opuszczam swojego pokoju.Codziennie oglądam Glee w telewizji i robię bransoletki z koralików.Co jest naprawdę proste gdy się trochę poćwiczy.
Do dzisiejszego zestawu wybrałam tą śliczną dżinsową spódnicę.Mają one właśnie swój wielki powrót.Kendall je nosi co oznacza że będziemy ich widzieć co raz więcej na ulicy niedługo.Jest coś w tych siostrach, co sprawia że chcemy kupić wszystko co włożą lub nałożą na twarz ( jak słynna konturówka do ust Kylie).Dodałam do niej koronkowy crop top/bardziej zabudowany stanik.Który jest bardzo ładny, ale nie wiem czy byłabym na tyle odważna by założyć go w normalny dzień na jakieś wyjście.Jednak do tej stylizacji pasuje całkiem dobrze. Srebrne sandały widzieliście już w jednym z ostatnich postów .Na sam koniec jedna z moich dawnych ulubienic czyli torebka od 3.1 Phillip Lim w jasnym niebieskim kolorze.Nadal uwielbiam te torebki.
Mam nadzieję że wam się podoba.


Huge came back of jeans skirt.


You Might Also Like

1 komentarze

.

Instagram