Short hair girl confession.

00:12

Spring is the best time for changes. So I made one some day ago.I have short hair and this is amazing.I have more time before school because they styling by themself and I don't need to nothing more then straight them a little bit.When my hairdresser cut something about half meter of my hair I finally felt free.It's true what they say "When you cut your hair, you feel more power then before and you are ready to do new things and star to live again".So If you think about cut your hair, just go quick to your favorite hairdresser and ask for hairstyle that you ever dream about.You will be greatfull for this advice.
And because I talk about my new hairstyle.I present you a mix of random things to hair.I don't wanna give you advice about styling or care with using this set. It's just all about nice packages.
I hope you like it and have a nice day !

***

Wiosna to najlepszy czas na zmiany. Dlatego postanowiłam zrobić jedną kilka dni temu.Mam teraz krótkie włosy i jest to niesamowite.Udaje mi się znaleźć więcej czasu przed szkołą, ponieważ układają się same i nie muszę robić nic więcej niż wyprostowanie kilku kosmyków.Kiedy mój fryzjer ściął około pół metra moich włosów, nareszcie poczułam się wolna.To prawda co mówią "Kiedy obetniesz włosy czujesz większą siłę niż wcześniej, jesteś gotowa robić nowe rzeczy i zacząć żyć od początku".Dlatego jeżeli myślisz o obcięciu włosów , to idź jak najszybciej do swojego ulubionego fryzjera i poproś o swoją wymarzoną fryzurę.Będziesz wdzięczna/wdzięczny za tą radę.
Ponieważ cały czas mówię o swojej nowej fryzurze.Prezentuję wam mix różnych rzeczy do włosów.Nie chcę wam tym setem dawać rad na temat stylizacji lub pielęgnacji. Po prostu postanowiłam podobierać ładne opakowania.
Mam nadzieję że wam się podoba. Do zobaczenia niebawem!

Short hair girl confession !
Love
Marabella

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Ja 3 lata temu dość mocno ściełam włosy i był to dobry wybór to po części zmieniło moje życie i światopogląd wiem, że był dobry wybór i zastanawiam się czy tego nie powtórzyć :)

    OdpowiedzUsuń

.

Instagram