Let me gone into the pastels before did It someone else!

23:56

Today set is really fresh and great for spring weather.Not for that one what is in Cracow right now.Just that better one.But there is no time for write about weather.I used to did this outfit some pastel colours what are popular in every spring seasons.Every year one or more of designers must did a collection with including this type of colours.I don't wanna say that it is bad.I like pastels for spring and summer, so it's not making any problem for me.In this year I really like pastels in Blugirl collection.The most that nice baby-blue what you see on a picture.
I allmost bought the bag in H&M in this colour some day, but I didn't do it and I think It was a bad decision to let it be buy by some one else.But I saw today that this type of bag is available but in different colour some maybe some day I would be able to buy that baby blue again.But it's all about that bag for today.

I mixed there as you see that perfect Peter Pilotto shirt with light violet skirt from TOPSHOP and metalic fuchsia pumps.For the and I add this beautiful bag from Dolce & Gabbana.
I hope you like it and have a nice day!

***

Dzisiejszy set jest bardzo świeży i idealny na wiosenną pogodę.Może nie na taką jaką widzimy chodząc po Krakowskich ulicach, ale lepszą.Jednak nie jest to ani czas ani miejsce by pisać o pogodzie.Do stworzenia tego outfitu posłużyłam się paletą pastelowych barw, która jest popularna w każdy wiosenny sezon.Każdego roku jeden lub więcej projektantów musi stworzyć kolekcję posiadającą taką lub zbliżoną gamę kolorów.Nie chcę mówić, że to źle.Osobiście lubię ubierać się w pastele od stóp do głów w wiosnę i lato.W tym roku bardzo podobają mi się pastele w kolekcji Blugirl.Najbardziej ten prześliczny baby-blue, który widzicie pod linkiem. 
Jakiś czas temu prawie kupiłam sobie torebkę w tym kolorze w H&M.Jednak koniec końców zmieniłam zdanie i do dzisiaj szczerze tego żałuję.Ale na moją korzyść ten typ torebki jest jeszcze dostępny w sklepach i może za jakiś czas pojawi się możliwość zakupienia tego modelu w tym właśnie pięknym baby-blue.Ale na dzisiaj już koniec gadania o tej torbie.
Zmiksowałam poniżej perfekcyjną bluzkę od Peter Pilotto z jasno fioletową spódnicą z TOPSHOP i metalicznymi szpilkami w kolorze fuksji.Na koniec dodałam tą piękną torebkę od Dolce & Gabbana.
Mam nadzieję że wam się podoba i życzę wszystkim miłego dnia!
Let me gone into the pastels before did It someone else!


Peter Pilotto satin jacket
8 115 PLN - net-a-porter.com


Topshop skirt
270 PLN - topshop.com


Leather shoes
840 PLN - forzieri.com


Dolce Gabbana green purse
4 510 PLN - ssense.com


Cole Son Wallpaper damask wallpaper
605 PLN - fabricsandpapers.com


Love 
Marabella

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Pewnie zmieniłabym buty. Mimo to podoba mi się ;) / dearpopinjay.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Ubrania i dodatki super, ale ceny... :/ Zapraszam do odwiedzenia strony www.lovefashionblog.com - nowy blog - INNY niż wszystkie!!!!

    OdpowiedzUsuń

.

Instagram